Hakkımızda

Mobil teknolojide güvenilir servis

Faktör Bilgisayar Don. Yaz. Dan. Hiz. Tic. Ltd. Şti. 1999 yılında bilgisayar teknolojileri sektöründe bakım, onarım ve danışmanlık hizmeti vermek üzere İstanbul Avrupa yakasında hizmete başlamıştır. Amacımız Türkiye de büyük bir eksikliğini gördüğümüz satış sonrası desteğin aynı çatı altından bilinçli ve profesyonel ellerde verilmesidir.

İşletmelerin bilişim alt ve üst yapılarına ait bütün ihtiyaçlarını temin ederken aynı zamanda bilişim sektöründeki en son teknolojileri, güçlü teknik desteği ve profesyonel ekipman yapısıyla bütünleştirip sistem çözümleri şeklinde müşterilerine sunarak, kurumların iş verimliliği noktasında optimizasyonunu sağlamayı ilke olarak benimsemiştir. Gelişmelere bağlı olarak yıllar içerisinde yapısını pazarın gerekliliklerine göre şekillendirmiştir.

2004 yılında bilişim sektöründe dizüstü (Notebook) bilgisayarların Türkiye deki satış ağının büyümesi ve satış rakamlarının ilerlemesi ile birlikte servis/onarım hizmetleri ve yedek parça temini ana dallarından biri olmuştur. Bünyesinde yıllarca Asus Türkiye RMA servisinde hizmet vermiş Mühendis, tekniker ve teknisyen ‘lerden oluşan elektronik laboratuvar ekibi kurmuştur.

Yurtiçi ve yurtdışında Alınan eğitimler ve seminerler ile bilgisini pekiştirmiş ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylı Elektronik laboratuvarını kurmuştur. Servis ekipmanları arasından Bga Rework Station (Chipset yenileme makinası) başta olmak üzere üst düzey ekipmanlar ile donatılmıştır.

Başlıca servis/onarım verilen ürün notebook bilgisayarlar olsa da yanı sıra tablet bilgisayar, LCD monitör, projeksiyon, endüstriyel elektronik kartlar ve araç arıza tespit cihazlarına da profesyonel ve kusursuz hizmet vermeye devam etmektedir. 2009 yılı itibari ile Apple marka tüm bilgisayar ürünlerine yazılım ve donanım olarak destek vermeye, elektronik onarımlarına ve aksesuar teminine başladı.

Teknolojisi eskimiş, ikinci el, arızalı, fiziksel darbelere maruz kalmış veya atıl durumdaki bilgisayar ve yan ürünlerinin kullanıma kazandırarak ve sürekli artan bir istihdam oluşturarak ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Gelişen ürün gruplarını sürekli takip ederek kendini modernize etmiş ve sürekli yenilenerek hizmet vermeye devam etmiştir. Amacımız kaliteli, seviyeli, dürüst ve güvenilir bir servis firması olmaktır.

Halen faaliyet alanlarında Bilgi işlem danışmanlığı, Elektronik laboratuvar ve servis/onarım olmak üzere 3 ana bölüm altında hizmet vermeye devam etmektedir.

0 Yıl

Yıllık Tecrübe

0

Arızalı Cihaz

0

Başarılı Onarım

0 %

Memnun Müşteri

Tamir, iyileştirirken, ülkenin temel taşlarına değer katar; her tamir, daha güçlü bir yarın için atılmış bir adımdır.

Kaan ÖDER / Kurucu…

İşimize Aşığız

Başarının sevgi ile doğru orantılı olduğuna inanıyor ve hep en sevdiklerimizle en sevdiğimiz işleri yapıyoruz. İşimize aşk ile bağlanmak başarılı olmanın 1 numaralı temel değeridir.

Müşteri para değildir

Factor’ü bu temel değeri kullanarak kurduk, insan değerlerinin paradan önemli olduğuna inanıyoruz, insanları ilk sıraya koymanın sonucu, her zaman para kazanmayı sağlayacaktır.

Dürüstlük

Dürüstlük; kimse sizi izlemediğinde yaptığınız doğru şeydir. Aleyhinizde olsa bile her zaman doğru olanı yapmaktır. Doğru seçim nadiren en kolay olanıdır, ama her zaman doğru birdir. Yani konunun özü her zaman dürüst ve doğru olanı yapmak için çalışıyoruz.

Olumlu ve iyimser olun

Bu temel değer kazançlı bir yaşam oluşturmak için zorunludur. İnsanlar pozitif ve iyimser olmak için pratik yaparken, güç, enerji, güven ve yaratılıcık kazanır. Hayata olumsuz bakmanın sıradanlığı ile yaşamamalıyız, çünkü bu bulaşıcıdır.

Müşteri Hizmetleri Sunuyoruz

Kurucularımıza bu hizmeti uygulamaya koyduğu için teşekkür ediyoruz. Müşterilerimizin en iyisinden bir azını bile hak etmediklerini düşünüyoruz. Bu nedenle biraz daha fazla çalışmayı ve onları şaşırtıcak derecede hizmet sunmak istiyoruz.

Hazır Ol

Büyümek için hazırlanmak ve hazırda olmak şarttır. Anı yaşamak buradaki altın anahtadır. Karşımıza ne çıkarsa çıksın onunla savaşmak için daima hazırda bulunmak başlıca prensiplerimizdendir.

1999 Yılından beri hizmet veriyoruz.

Sadece en iyi yaptığımız işi yapıyoruz. 1999 yılından beri teknoloji çözümleri üretiyoruz. Bu sektörde geçirdiğimiz 23 yıl geçici bir şirket olmadığımızın en büyük kanıtı. 23 yıldır buradayız ve hiçbir yere gitmeye niyetimiz yok.

15 Yıldır Ball grid array (BGA) onarımı yapıyoruz.

2004 Yılında Türkiyede ilk Anakart’ı  LEVEL 3 seviyesinde onarım yapan ASUS Türkiye’de bu iş ile tanıştık. Ekibimiz ASUS rma servis departmanının disiplini ve profesyonelliği ile yetişmiştir. Elektronik devrelerden oluşan bilgisayarların en önemli parçalarından biri olan Anakart (Mainboard) üzerinde bulunan chipsetler ilk defa türkiye de ekiplerimiz tarafından FONTON marka cihazlar ile değiştirilmiş. Türkiye de boşluğu görülen elektronik onarımda büyük yollar kat etmiştir.

Bahane değil çözüm üretiyoruz.

Yapmaya çalıştığımız işin tahmin edilenin üzerinde zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Birçok farklı firmanın önemli projelerini aynı anda yürütürken, çeşitli birçok sorunla karşılaşıyoruz. Ancak bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramaktansa, bu sorunların nasıl çözüleceği üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu yüzden de, bu projeleri yürütürken “bahaneler” değil “çözümler” üretiyoruz.

Bilinçli tespit yapıyoruz.

Yapılan onarımlarda cihazın tamiratından daha önemli olan bir unsurda vardır ki buda doğru arıza tespitidir. Yanlış yapılan bir tespit sizi farklı yönlendirebilir, arızalı olmayan parçaların değişimine veya gereksiz yere fazla ücret ödemenize sebep olabilir. Bunların önüne geçmek için bilinçli ve profesyonel tespitler yapıyoruz.

Kalıcı çözümler üretiyoruz

Piyasada bu işi yapan birçok firma basit uygulamalarla çok kısa ömürlü, çözümden çok geçiştirmeye dayalı işlemler yapmaktadır; bilinçsiz ve garantisiz yapılan bu işlemler sonucu uzun ömürlü, tamiratı mümkün olan birçok cihaz çöp olmakta, çok büyük maddi kayıplar yaşanmaktadır.

İşimizi gerçekten severek yapıyoruz

Belki de başarımızın tek ve yegane sebebi de bu. Çünkü biliyoruz ki; ancak bir işi sevdiğiniz zaman o alanda kendinizi daha da geliştirmek ve daha başarılı olmak için çalışırsınız. Factor Bilgisayar ekibine dahil olan herkes de işini severek yapıyor ve kendi alanlarında gelişebilmek için çaba harcıyor.

Kalitemizi belgelerle ispatladık

TSE Hizmet Yeterlilik, ISO 9000 / ISO 9001:2008 belgeleri sahibi nadir servis firmaları arasındayız. Markamız tescil edilmiş koruma ve güvence altına alınmıştır.

İşimizde daha iyi olmak için sürekli araştırıyoruz.

Belki hiç bir servis firmasının yapmadığı kadar çok onarım, danışmanlık, destek ve tedarik  gibi konularda sürekli olarak araştırmalar yapıyoruz. Bu alanlarda yeni olan ne varsa takip etmeye ve bunları müşterilerimiz için kullanılabilir materyaller olacakları şekilde uyarlamaya çalışıyoruz.

Sürekli eğitiyor ve eğitiliyoruz.

Yurtiçi ve yurtdışı tüm teknoloji seminerlerine katılıyor ve eğitim almaya sürekli devam ediyoruz. Aldığımız eğitimleri ekip arkadaşlarımıza aktarıyor, sürekli fikir alışverişleri yapıyoruz.

100.000 Üzerinde cihaza servis hizmeti verdik, vermeye devam ediyoruz.

1999 yılından bu yana kayıtlarla kanıtlanmış 100.000 üzerindeki cihaza Elektronik onarım servisi verilmiştir.

Orjinal yedek parça stoğu

Zaman odaklı çalışıyor ve gerekli olan tüm yedek parçaları stoğumuz da barındırıyoruz.  Yaklaşık 15.000 üzeri yedek parça stoğu ile anında çözümler üretiyoruz.

Elektronik onarımlarda 6 ay garanti veriyoruz.

Yaptığımız işçiliğe ve kullanmış olduğumuz cihazlara güvenerek piyasada verilen elektronik onarımlarına biz 2 katı veriyor ve 6 ay elektronik onarım garantisi veriyoruz.

Tüm hareketlerimiz kayıt altında

Cihazınızın servise girdiği an itibari ile servis de gördüğü her işlemi en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alıp raporlar halinde saklıyoruz. Aylar hatta yıllar sonra cihazınıza yaptığımız tün işlemleri sizlerle paylaşabiliyoruz.

Size bilgisayar satmak istemiyoruz.

Ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile arızalı bilgisayarlarınız hakkında “ Bu bitmiş, ölmüş, miladını doldurmuş, çöp olmuş, işinizi göremez duruma gelmiş, v.b.” sözcükler kurup size yeni bilgisayar satmaya çalışmıyoruz. Yeter ki siz isteyin biz bilgisayarınızı baştan yaratalım istiyoruz.

Bilgilerinizi aramızda bir sır olarak saklıyoruz.

Sizin için özel olan bilgilerinizin bizim için önemli, bunun için verileriniz (Resim, dosya, video v.b) aramızda bir sır olarak saklanıyor ve kesinlikle 3. sahısların eline geçmemesi için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.

Parça değişikliği değil. Onarım yolunu deniyoruz.

Servisimize gelen cihazlarda yapılan tespitler sonucu. Arızalı olan parçaların onarımını yapmaya çalışarak size daha ekonomik yollar sunuyoruz.

Kaliteli ekipmanlara sahibiz

Teknik servis hizmeti bilgi birikimi, kaliteli ekipman ve  yeniliklerin hızlı takibini gerektiren bir iştir.

Ücretsiz arıza tespit hizmeti veriyoruz.

Cihazlarınıza yapılan arıza tespitlerinden ücret talep etmiyoruz. Hatta bizde onarımı gerçekleştirmeseniz bile…

Yenileniyoruz

Teknolojiyi sadece yakından takip etmekle kalmayıp teknoloji de üretiyoruz.

Hüseyin Mercedes Benz - Türk A.Ş.

2009 Yılında tanıştığımız Factor Bilgisayar Ltd. Şti. Filomuzun bağlı bulunduğu think clientler için yedek parça ve onarım hizmeti sunmaktadırlar. Hala firmamıza ait alt yapı ve destek hizmeti sunmaktadırlar, vermiş oldukları kesintisiz ve hızlı hizmetler içim teşekkürler.

Çiğdem Artes - Textile

Firmamız ait tüm Macbook cihazlarımız ve Apple sunucularımızın tüm yazılım ve donanım desteğini sağlıyor ve bizim en zor anlarımızda bir telefon ile kısa sürede sistemimize müdahalede bulunuyorlar.

Factor Bilgisayar ile yaptığımız işbirliği sayesinde, işlerimiz daha akıcı ve daha kolay hale geldi, teşekkürler Factor…

Mücahit Şen Dizayn

Tüm dizayn ettiğimiz araçlarımızda Apple Mobil cihazları kullanıyoruz, Apple Tv, Apple iPad gibi. Gerek kurulum ve yapılandırma konusunda gerekse satış sonrası tüm onarım ve servis sürecinde bizlere birebir iletişimde oldukları ve tüm tamir hizmetlerini kısa sürede hallettikleri için buradan teşekkürler diliyorum.

Oğuzhan Batmaz

Factor Bilgisayar, şirketimizin Mail, Hosting ve Cloud sunucularımızın çözüm firmasıdır. Yaklaşık 10 senedir çalışmış olduğumuz firma, şirketimizin bilgi güvenliği ve yedekleme sistemleri ile ilgili üst düzey hizmet sağlamaktadırlar. Geçtiğimiz yıllarda yaşamış olduğumuz, üzücü yangın felaketinden firmamızı tek bir dosya bile kaybetmeden 24 saat içerisinde tekrar sistemi aktif olarak çalışır vaziyete getirmiş isveç çakısı gibi firmadır.

MacBook Model Öğrenme

MacBook modeli nasıl anlaşılır, nasıl belirlenir ?Model numarasını bulma:Ma...

Hakkımızda daha detaylı bilgi almak için bize sorabilirsiniz.

Bize Ulaşın