Apple Watch'ınızı tamir edebilirim.

En sık karşılaşılan problemler tabii ki ekran kırık ve çatlaklarıdır. Apple Watch cihazlarda ekran ve ön cam değişimleri kesinlikle profesyonel servislerde yapılmalıdır. Aksi takdirde cihazınız kullanılamaz hatta ve hatta tamir edilemez duruma gelebilir.

Apple Watch cam değişimi işlemleri Factor servislerinde garantili olarak yapılmaktadır. Kırık Apple Watch ekran ve camı için saatinizi değiştirmeyin, camını değiştirin.

Ön Cam

Eğer dokunmatiğiniz sağlam ve ekran görüntüsünde herhangi bir arızanız yok ise Apple Watch saatininizin ön camını değiştirebiliriz. Bu işlem sadece profesyonel makinalarla laboratuvar ortamında, uzman teknisyenlerle gerçekleştirilebilinir.

Dokunmatik Panel

Ön cam ve dokunmatik panelin hasar aldığı, görüntünün sorunsuz olduğu fakat, dokunmatikte problem olduğu durumlarda değiştirilmektedir. İç lcd ekranınız hasarlı ön cam ve dokunmatik panelden ayrıştırılarak, yeni panele aktarılma işlemidir.

Lcd Ekran

Ekranda görüntünün olmadığı yada lekeli, polarize çizikli olduğu durumlarda Lcd ekran komple değiştirilmektedir. Apple watch’larda genellikle ön cam kırıkları meydana gelir ve iç lcd sağlamdıri fakat ön camın kırık kullanılmasına devam edilmesi Lcd ekrana zarar verir.

Batarya

Her mobil cihazda olduğu gibi Apple Watch cihazlarında da bataryanın bir ömrü vardır, batarya sağlık durumu cihazınızı performansını olumsuz yönde etkilemeye başladığı durumlarda değiştirilmektedir. Servisimizede batarya değişimleri orijinal ile değiştirilmektedir.

Şarj Kapağı

Manyetik şarj alt kasası, yada başka bir adı ile şarj kapağı genellikle darbe yada düşme sonucu hasar alır ve düşük performans şarj etmeye, uzun sürede şarj etmeye yada hiç şarj etmemeye başlar, bu tür durumlarda şarj kapağı komple yenisi ile değiştirilmektedir.

Titreşim Motoru

Çok nadir olsada, titreşim motorunun da Apple Watch cihazlarında arızalandığı görülmektedir. Bu tür durumlarda titreşim motoru yenisi ile değiştirilmektedir. Motorla genellikle darbe yada sıvı temasına maruz kaldığı durumlarda arızaya geçtiği görüşmüştür.

Kasa

Kozmetik olarak yıpranmış, hasar almış, kırılmış gibi durumlarda Apple Watch kasaları servisimiz tarafından komple yenisi ile değiştirilebilmektedir. Hasarlı kasa kullanılmaya devam edilmesi durumunda saat içerisine sıvı girme ihtimali çok yüksektir.

Force Touch / Multi Touch

Bu arızada genelde amatör firmalar tarafından onarım sonrası arızaya geçen başlıca parçalardan bir tanesidir. Lcd ekran sökümünde yada montajında lcd ekrana bağlı olan bu film hasar alarak kullanılamaz hale gelebilmektedir. Yenisi ile değiştirilebilmesi mümkündür.

Lcd Dokunmatik Flex

Genellikle amatör firmaların lcd ekran sökerken yada batarya şişmesi durumunda lcd ekranın kasadan ayrılarak Lcd ve dokunmatik flexin kopma yada hasar aldığı görülmektedir. Bu durumda servisimiz Dokunmatik ve Lcd flexini komple yenisi ile değiştirmektedir.

Anakart

Amatör müdahale yada sıvı temas sonucu arızalanan anakartların sayısı hiçte az değilir servisimiz anakart arızalarında profesyonel olarak hizmet vermektedir. İşlemcinin arızalı olmaması yada fiziksel olarak işlemcide hasar olmaması durumunda Apple Watch anakartlarında onarım oranımız %90’ın üzerindedir. Anakartından şüphelendiğiniz Apple Watch cihazınızı müdahale ettirmeden servisimize gönderebilirsiniz.

Sıvı ve Toza Dayanıklılık Bandı

Apple Watchlarda ne kadar kaliteli onarım yaparsanız yapın, iyi malzeme ve doğru ekipman kullanmadığınız sürece sonuç hep başarısız olacaktır. Yapılan en büyük hatalardan biriside ekran yapıştırma yöntemidir. Bir çok amatör firma ekranı sıvı telefon yapıştırıcıları ile yapıştırmaya çalışır, ve ilk sıvı ile temasda cihazın arızalanması kuvvetle muhtemeldir.

Hoparlör Mikrofon

Kullanıma bağlı olarak hoparlör ve mikrofonda zaman zaman arızalanabiliyor. Bu tür sorunlarda mikrofon ve hoparlör değiştirilerek sorun çözülüyor. Servisimizde tüm yedek parçaların stoğu mevcuttur, hoparlörünüzden az ses az geliyor yada hiç gelmiyorsa mikrofondan karşıya ses hiç gitmiyorsa servisimizden randevu alarak cihazınızı servisimize getirebilirsiniz.

Crown ve Power Buton

Yan düğmeler yada yuvarlak düğme gibi değişik isimlerde adlandırılsada Apple Watchlarda Yuvarlak olan Crown diğeri ise Power Home butondur. Bu düğmeler de arızalanabilir ve onarımı mümkündür, kesinlikle çalışmayan düğmelere metal cisimler sokmayınız. kasaya verdiğiniz zarar içeriye sıvı almasını kolaylaştırır. Bu tür sorunlar yaşıyorsanız servisimize ulaştırın.

Yazılım Sorunları

Güncelleme sırasında oluşan sorunlar cihazın hiç açılmamasına neden olabilir, bu tür durumlarda yukarıda görüldüğü gibi kırımızı çerçevede ünlem işareti ve www.apple.com/help/watch adresini ziyaret etmenizi isteyebilir fakat bu adreste herhangi bir çözüm bulunmamaktadır. Bu tür arızalarda eğer ki anakartın yazılabilir nand bölümünde herhangi bir hasar yoksa yazılım yenilenerek cihaz kullanılabilir hale getirilmektedir.


Ücret tahmini

Aşağıda seçimlerinizi yapın

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

"Tamir, gelişmiş ülkelerin sürdürülebilirliğini inşa eder; çünkü her onarım, geleceği güçlendiren ve ilerlemeyi destekleyen birer temel taştır."

Apple Watch Parçaları

SIK SORULAN SORULAR

Görüntüde bozukluk olmayan, dikey çizgi, renk bozulması lekelenme gibi sorunların olmadığı, dokunmatiğin sorunsuz çalıştığı durumlarda ön cam değişimi uygundur.

Apple Watch camı kırıldığında maalesef Apple INC, cam değişimi yapmıyor. Bunun yerine size yeni bir ürün satın almanızı öneriyor. Factor servislerinde çok daha ucuz maliyetlerle Apple Watch cam değişimi yaptırabilirsiniz. Cam değişimi yeni bir Apple Watch almaktan çok daha ekonomiktir. Ayrıca, değiştirilen camın görüntü kalitesi ve dokunmatik hassasiyeti olarak eskisinden hiçbir farkı olmayacaktır.
İç Lcd’de lekelenme, çatlak ve kırık kullanımdan ötürü oluşmuş polarize çizik ve lekeleri, gölgelenme gibi durumlarda Lcd ekranın komple değiştirilmesi gerekmektedir.

Kullandığımız Tüm Apple Watch Ekranları orijinaldir.

Fiziksel müdahaleye maruz kalmamış ( Düşme, Darbe v.s. gibi ),  tüm ürünlerinize, garanti süremiz 1 yıldır.

Farklı firmalarda amatör müdahale ile ayrılmaya çalışılan dokunmatik paneller, onarım sonrası uygulanan yapıştırma gibi bilinçsiz müdahale Apple Watch’ınızı değil eski haline getirmek, onarımı mümkün olmayan hale bile getirebilmektedir. Onarım yapıldığını sandığınız Apple Watch, dokunmatik sorunları, görüntüde kalite düşüklüğü, ilk sıvı teması sonucu arızalanma gibi birçok sorunla karşılaşacaksınızdır. Bu gibi durumlarda farklı firmalarda müdahale edilmiş, onarılmaya çalışılmış cihazlara maalesef ki servis hizmeti veremiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir