Şirket Profili

Yazıcı, Tarayıcı & Faks Servisi

Factor Bilgisayar, sertifikalı elektronik ve mekanik teknisyenleri ile tam donanımlı anti-statik laboratuvarında OKI, HP, Epson, Panasonic, Xerox, Canon aileleri başta olmak üzere tüm marka ve model Laser, Dotmatrix, Plotter, DeskJet, İnkJet ve BubbleJet yazıcılarla ilgili geniş malzeme stoğuyla hızlı, güvenli ve kaliteli onarım hizmeti vermektedir.

Arıza tespit, onarım, test ve son kontrol aşamalarında en modern test ve ölçüm cihazları kullanılmaktadır.

Arıza Tespit ve Tamir Süresi

Onarıma alınan yazıcıların arıza tespiti ücretsiz olarak yapılır. Tespit edilen arıza, "Arızalı Ürün Ücret Onay Formu" ile müşteriye faks veya mail yoluyla ulaştırılarak bildirilir. Bu form, yapılan ön çalışma, tespit edilen arıza, arızanın giderilmesi için önerilenler ve bunların ücretlendirilmesi ile ilgili bilgileri içerir. Bu formun müşteri tarafından onaylanmasını takiben Factor Bilgisayar, gerek müşteri lokasyonun’dan aldığı gerekse müşteri ile gelen yazıcıları en az 1 iş günü, en çok 3 iş günü içerisinde onarmaktadır.

 

 

Raporlama ve Garanti Süresi

Tespit edilen ve "Arızalı Ürün Ücret Onay Formu" ile onaylatılan arıza ve yapılan işlemler, aynı zamanda GARANTİ BELGESİ yerine de geçen teknik servis raporu ile belgelenip, müşteriye, Müşteriyle Birlikte Kontrol aşamasında sunulmaktadır. Factor Bilgisayar onarımını yaptığı cihazlar için 6 aylık Tamir Garantisi vermektedir.

 

 

Kısa Bilgi…

Yazıcılar tüm dünyada aktif olarak kullanılan ve büyük bir ihtiyaca cevap veren makinelerdir. Özellikle fotokopi merkezleri her gün binlerce sayfa fotokopi çekerler ve bu nedenle fotokopi makinelerinden büyük performans ve dayanıklılık beklenir.
Yoğun kullanım nedeniyle yazıcılarda arıza olasılığı bir hayli yüksektir. Arıza tarayıcı kısmından veya yazdırma kısmından çıkabilir. Her iki bölüm de ayrı ayrı uzman tamir personeline ihtiyaç duyar. Bunun yanında her yazıcıda tamir yöntemi ayrıdır.
Örneğin Hp yazıcıların tamirinde tarayıcı kısmı oldukça hassastır. Bu bölgede yapılacak herhangi bir amatör müdahale fotokopi kısmının tamamen devre dışı kalmasına neden olur.
Aynı durum Panasonic yazıcılar için de geçerlidir. Panasonic yazıcı tamiri içinse en önemli nokta hassas baskı ayarıdır. Bu ayar Panasonic fabrikalarında yapılır ve bir nevi yazıcının amatör eller tarafından sökülmesini de önleyen bir sistemdir. Tecrübesiz kişilerin yaptığı Panasonic yazıcı tamiri  genellikle cihazın devre dışı kalması ile sonuçlanır.
Yazıcı tamiri için başvurduğunuz firmada birçok noktaya dikkat etmelisiniz. Bunların en önemlilerinden biri başvurduğunuz noktanın yazıcı tamiri konusunda gerekli tecrübeye sahip olup olmadığıdır.
Bunun yanında bir diğer önemli nokta ise fotokopi tamiri yapan noktanın gerekli ekipmana sahip olup olmadığıdır. Her yazıcı markası tamir için kendi özel aletlerini üretmiştir ve bu aletler dışında tamir çabası hem çok fazla zaman harcanmasına hem de vidaların gereksiz yere hasar görmesine neden olur.

Yazıcı tamiri yaptıranların en çok şikayet ettiği konulardan biri tamir sonrası yeniden eski verimi ve çekim kalitesini bulamamalarıdır. Bunun temel nedeni ise yazıcı tamiri için en önemli noktalardan biri olan kalibrasyonun yeterince yapılmamış olmasıdır.
Kalibrasyon temel olarak tarayıcı ekranının ayarlarını yapar ve kağıt boyutlarına göre çekim alanını belirler. Yetersiz veya hatalı kalibrasyon sonrası kağıt alanları orijinali dışına çıkar ve alınan baskılar kağıdın yarım olarak çekilmesi veya karakterlerin karışması gibi büyük sorunlar görülebilir.

Sorununuz Varsa
     Çözümünüz Bizde
Uzaktan Yardım
     Programını İndirin
Uzaktan Yardım
   
Servisteki ürününüzü
buradan takip edin
Yeniliklerden
     Haberdar Olunapple acer asus ben-q casper compaq dell fujitsu hp IBM lenovo LG samsung toshiba sony vaio