Şirket Profili

Neden Factor

2000'den beri hizmet veriyoruz.
Sadece en iyi yaptığımız işi yapıyoruz. 2000 yılından beri teknoloji çözümleri üretiyoruz. Bu sektörde geçirdiğimiz 12 yıl geçici bir şirket olmadığımızın en büyük kanıtı. 12 yıldır buradayız ve hiçbir yere gitmeye niyetimiz yok.

Yenileniyoruz
Teknolojiyi sadece yakından takip etmekle kalmayıp teknoloji de üretiyoruz.

Kaliteli ekipmanlara sahibiz
Teknik servis hizmeti bilgi birikimi, kaliteli ekipman ve  yeniliklerin hızlı takibini gerektiren bir iştir.

Kalitemizi belgelerle ispatladık
TSE Hizmet Yeterlilik, ISO 9000 / ISO 9001:2008 belgeleri sahibi nadir servis firmaları arasındayız. Markamız tescil edilmiş koruma ve güvence altına alınmıştır.

Kalıcı çözümler üretiyoruz
Piyasada bu işi yapan birçok firma basit uygulamalarla çok kısa ömürlü, çözümden çok geçiştirmeye dayalı işlemler yapmaktadır; bilinçsiz ve garantisiz yapılan bu işlemler sonucu uzun ömürlü, tamiratı mümkün olan birçok cihaz çöp olmakta, çok büyük maddi kayıplar yaşanmaktadır.

İşimizi gerçekten severek yapıyoruz.
Belki de başarımızın tek ve yegane sebebi de bu. Çünkü biliyoruz ki; ancak bir işi sevdiğiniz zaman o alanda kendinizi daha da geliştirmek ve daha başarılı olmak için çalışırsınız. Factor Bilgisayar ekibine dahil olan herkes de işini severek yapıyor ve kendi alanlarında gelişebilmek için çaba harcıyor.

Bahane değil çözüm üretiyoruz.
Yapmaya çalıştığımız işin tahmin edilenin üzerinde zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Birçok farklı firmanın önemli projelerini aynı anda yürütürken, çeşitli birçok sorunla karşılaşıyoruz. Ancak bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramaktansa, bu sorunların nasıl çözüleceği üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu yüzden de, bu projeleri yürütürken "bahaneler" değil "çözümler" üretiyoruz.

İşimizde daha iyi olmak için sürekli araştırıyoruz.
Belki hiç bir servis firmasının yapmadığı kadar çok onarım, danışmanlık, destek ve tedarik  gibi konularda sürekli olarak araştırmalar yapıyoruz. Bu alanlarda yeni olan ne varsa takip etmeye ve bunları müşterilerimiz için kullanılabilir materyaller olacakları şekilde uyarlamaya çalışıyoruz.

Sürekli eğitiyor ve eğitiliyoruz.
Yurtiçi ve yurtdışı tüm teknoloji seminerlerine katılıyor ve eğitim almaya sürekli devam ediyoruz. Aldığımız eğitimleri ekip arkadaşlarımıza aktarıyor, sürekli fikir alışverişleri yapıyoruz.

100.000 Üzerinde cihaza servis hizmeti verdik, vermeye devam ediyoruz.
2000 yılından bu yana kayıtlarla kanıtlanmış 100.000 üzerindeki cihaza Elektronik onarım servisi verilmiştir.

8 Yıldır  Ball grid array (BGA) onarımı yapıyoruz.
2004 Yılında Türkiyede ilk Anakart’ı  LEVEL 3 seviyesinde onarım yapan ASUS Türkiye’de bu iş ile tanıştık. Ekibimiz ASUS rma servis departmanının disiplini ve profesyonelliği ile yetişmiştir. Elektronik devrelerden oluşan bilgisayarların en önemli parçalarından biri olan Anakart (Mainboard) üzerinde bulunan chipsetler ilk defa türkiye de ekiplerimiz tarafından FONTON marka cihazlar ile değiştirilmiş. Türkiye de boşluğu görülen elektronik onarımda büyük yollar kat etmiştir. 

Elektronik onarımlarda 6 ay garanti veriyoruz.
Yaptığımız işçiliğe ve kullanmış olduğumuz cihazlara güvenerek piyasada verilen elektronik onarımlarına biz 2 katı veriyor ve 6 ay elektronik onarım garantisi veriyoruz.

Tüm hareketlerimiz kayıt altında.
Cihazınızın servise girdiği an itibari ile servis de gördüğü her işlemi en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alıp raporlar halinde saklıyoruz. Aylar hatta yıllar sonra cihazınıza yaptığımız tün işlemleri sizlerle paylaşabiliyoruz.

Bilinçli tespit yapıyoruz.
Yapılan onarımlarda cihazın tamiratından daha önemli olan bir unsurda vardır ki buda doğru arıza tespitidir. Yanlış yapılan bir tespit sizi farklı yönlendirebilir, arızalı olmayan parçaların değişimine veya gereksiz yere fazla ücret ödemenize sebep olabilir. Bunların önüne geçmek için bilinçli ve profesyonel tespitler yapıyoruz.

Bilgilerinizi aramızda bir sır olarak saklıyoruz.
Sizin için özel olan bilgilerinizin bizim için önemli, bunun için verileriniz (Resim, dosya, video v.b) aramızda bir sır olarak saklanıyor ve kesinlikle 3. sahısların eline geçmemesi için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.

Parça değişikliği değil. Onarım yolunu deniyoruz.
Servisimize gelen cihazlarda yapılan tespitler sonucu. Arızalı olan parçaların onarımını yapmaya çalışarak size daha ekonomik yollar sunuyoruz.

Size bilgisayar satmak istemiyoruz.
Ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile arızalı bilgisayarlarınız hakkında “ Bu bitmiş, ölmüş, miladını doldurmuş, çöp olmuş, işinizi göremez duruma gelmiş, v.b.” sözcükler kurup size yeni bilgisayar satmaya çalışmıyoruz. Yeter ki siz isteyin biz bilgisayarınızı baştan yaratalım istiyoruz.

Ücretsiz arıza tespit hizmeti veriyoruz.
Cihazlarınıza yapılan arıza tespitlerinden ücret talep etmiyoruz. Hatta bizde onarımı gerçekleştirmeseniz bile…

Orjinal yedek parça stoğu
Zaman odaklı çalışıyor ve gerekli olan tüm yedek parçaları stoğumuz da barındırıyoruz.  Yaklaşık 15.000 üzeri yedek parça stoğu ile anında çözümler üretiyoruz.

 

Sorununuz Varsa
     Çözümünüz Bizde
Uzaktan Yardım
     Programını İndirin
Uzaktan Yardım
   
Servisteki ürününüzü
buradan takip edin
Yeniliklerden
     Haberdar Olunapple acer asus ben-q casper compaq dell fujitsu hp IBM lenovo LG samsung toshiba sony vaio