Şirket Profili

Monitor Tamir Bakım Hizmetleri

CRT , LCD-TFT MONİTÖRLER  

Factor Bilgisayar konusunda uzman kadrosu ve monitör laboratuvarı ile marka  gözetmeksizin görüntü sistemlerinde kullanılan "5.7 den 50” e kadar CRT monitörlerin onarımını ve bakımını yapmaktadır. Farklı frekanslarda çalışan monitörlerin ara devre, upgrade ve kalibrasyon işlemi yapılmaktadır.
Pc ve apple monitörlerin yanı sıra, Endüstriyel monitör devreleri üretimi, monitör dağıtım sistemleri uygulamaları, medikal cihazlar, desen makineleri, otomasyon sistemleri gibi alanlarda, CNC makinelerde kullanılan monitörlerin ara devre ve farklı frekanslara upgrade işlemlerinde de sizlere destek sunuyor.            

Lcd –Tft Nedir?

LCD'nin açılımı Liquid Crystal Displaydir. TFT-LCD monitörlerde ana teknoloji sıvı kristallerdir. Bu kristaller ışığın geçişini engeller ya da ışığı serbest bırakır. TFT ise Thin Film Transistordur. Bu teknoloji Active Matrix olarak da geçer. TFT'lerde pikseller transistörler ile denetlenir.Aktif denmesi bu sebeptendir.Bugün TFT tekniğinin kullanıldığı LCD monitörler standart durumdadır

CRT Nedir?

Temel olarak, elektronların tüp boyunca yüksek hızda fırlatılmaları ve bunun sonucunda ışık oluşması ilkesiyle çalışırlar. 

Peki CRT monitörlerin diğer monitörlerden ne farkı vardır? 

LCD monitör gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında CRT monitörler, çalışma ilkelerinin bir sonucu olarak daha fazla yer kaplarlar ve daha ağırdırlar. Buna ek olarak güç tüketimleri de LCD monitör benzerlerinden daha fazladır. Ancak özellikle oyun oynayan kişiler, daha yüksek görüntü kalitesi için hala CRT monitörleri tercih etmektedirler.

Medikal CRT ve LCD-TFT Monitör

Factor, konusunda uzman kadrosu ve monitör laboratuvarı ile marka gözetmeksizin görüntüleme sistemlerinde kullanılan crt ve lcd monitör onarımı yapmaktadır. 

Satış sonrası hizmetlerini müşteri memnuniyetinin en önemli bölümü olarak gören Factor servis hizmetlerini konusunda deneyimli teknik servis kadrosuyla gerçekleştirmektedir. Teknik servis ekibimiz periyodik olarak şirket içi ve yurtdışı eğitim programlarına katılarak servis sağladığımız ürünler konusunda uzmanlaşmaktadır. 

Maksimum uptime ile kesintisiz çalışmanızı sağlamak ana hedefimizdir. İş akışınızı kesintiye uğratmamak ve yatırımızı korumak için sistemlerinizi desteklemek hayati önem taşımaktadır.                                                                                                                                       

Endüstriyel Monitörler

Factor, tekstil makineleri, giyim endüstrisi, gıda ve içecek endüstrisi, kimya, kozmetik, ilaç, ağaç işleme ve mobilya üretimi, basım ve kağıt endüstrisi, çimento ve enerji üretim endüstrisi tesislerinde kullanılan crt ve lcd-tft monitör bakımı ve onarımı yapmaktadır. 

Endüstriyel monitörler yer ve sarsıntı problemlerinin öne çıktığı fabrika otomasyon sistemlerinde tercih nedenidir.
Bakım ve onarımını yaptığımız markalar: Siemens, Selca, Fagor, Bosch, Mitsubishi, Schenck, Fanuc, Heller, Maho, Heidenhain, Gildemeister, Krauss ve diğerleri…
CNC CRT ve LCD TFT Monitörler      Endüstriyel tesislerde kaliteli ve kesintisiz üretim için, güvenilir otomasyon sistemleri kullanılmaktadır.Erpa, otomasyon ve kontrol sistem üreticileri olan Siemens, Bosch, Mitsubishi, Schenck, Fanuc, Heller, Maho, Charmilles, Ferromatik, Keba, Marposs, Brucher, Num, Mazak, Trumpf, Ferromatik, Fidia, Kitamura, Abb, Aeg, Heidenhain, Gildemeister, Krauss ve diğer cnc monitör markalarının her türlü zor ve karmaşık prosesin üstesinden kolaylıkla gelecek güçlü altyapıya sahiptir.

NEDEN Factor?

  • Marka gözetmeksizin endüstriyel, medikal, EGA, VGA, SVGA, LCD ekran monitör ve her türlü Mac ve Plazma monitör onarımı yapmaktadır.
  • 5'' ten 33'' e kadar olan monitörlerde onarım imkanı
  • Endüstriyel monitör devreleri üretimi, monitör dağılım sistemleri uygulamaları, medikal cihazlar, desen makineleri, otomasyon sistemleri gibi alanlarda, CNC makinelerde kullanılan monitörlerin ara devre ve farklı frekanslar "upgrade" işlemlerinde sınırsız destek
  • Monitör kalibrasyon testleri
  • Üstün donanımlı test ve kontrol laboratuarları
  • Gezici servislerle güçlü servis desteği
  • Uzman kadro
  • Gerektiğinde yedek malzeme temini
  • Anlaşmalı kullanıcılara özel fiyat avantajı
  • Onarım sonrası garanti
Sorununuz Varsa
     Çözümünüz Bizde
Uzaktan Yardım
     Programını İndirin
Uzaktan Yardım
   
Servisteki ürününüzü
buradan takip edin
Yeniliklerden
     Haberdar Olunapple acer asus ben-q casper compaq dell fujitsu hp IBM lenovo LG samsung toshiba sony vaio