Şirket Profili

Kablosuz Ağ Kurulum Hizmetleri


Binada her noktaya kablo çekilmesi her ne kadar en sağlıklı yol olsa da kablo karmaşası ve bununla birlikte kullanıcı sayısı fazlalığında switch gibi ek cihazlar maliyeti arttıran unsurlardır. Kablolama minimum sinyal kaybı güvenlik açısından tercih edilen sistemdir. Son dönemlerde gelişen kablosuz cihazlar ve güvenlik özellikleri bir çok yapıda kablosuz sisteme geçişi sağlamakta.

Dilerseniz öncelikle kablosuz yapı hakkında genel bir bilgi verelim;
Wi-fi ismi ile adlandırılan teknoloji; çift taraflı geniş bant data iletimi sağlayan ve bu veriyi iletirken bakır yada fiber kablo yerine radyo frekansı (Radio Frequency=RF] kullanır.
Wifi teknolojisi 2.4 ve 5 ghz olmak üzere iki farklı radyo frekansında çalışmaktadır.
Kurulum kolaylığı  ve hareket kabiliyeti  kablolu networklere göre çok daha kolaydır.  Kablosuz networkler günümüzde artık kablolu networklerin yerlerini yavaş yavaş almaya basladi. Kablosuz Yerel Alan Ağları Avrupa düzenlemelerinde Telsiz Yerel Alan Ağları, Radio Local Area Networks, Radio LAN, RLAN olarak adlandırılmasına karşın başta ABD olmak üzere birçok ülkede Wi-Fi, Wireless Local Area Networks, Wireless LAN, WLAN olarak adlandırılmaktadır.

Büyüklüklerine göre kablosuz ağlar ;

  • Kablosuz Geniş Alan Ağları (Wireless Wide Area Networks, WWAN],
  • Kablosuz Metropol Alan Ağları (Wireless Metropolitan Area Networks, WMAN],
  • Kablosuz Yerel Alan Ağları (Wireless Local Area Networks, WLAN]
  • Kablosuz Kisisel Alan Ağları (Wireless Personal Area Networks, WPAN]

Kablosuz metropol alan ağlar (WMAN]:
Bir şehri kapsayacak şekilde dizayn edilmiş birden fazla local network un birbiri ile bağlanmasından oluşan networklerdir.
Genellikle kiralık hatlar veya telefon hatları kullanılmaktadır.
WWAN’lar çok sayıda şubesi bulunan kurum ve büyük şirketler ile dağınık yerleşime sahip üniversiteler gibi yapılarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
IEEE 802.16 standardı WWAN için geliştirilmiş ve halen geliştirilmektedir.

Kablosuz yerel alan ağlar (WLAN]:
WLAN sistemleri havada yayılan elektromanyetik dalgalarla bir noktadan başka bir noktaya fiziksel bağlantı olmaksızın bilgi iletişimini sağlar.  Local area networklerin kablosuz halidir. Şirket/Ofis ortamları, fabrikalar, oteller, okullar ve hastaneler gibi yapılarda kullanılır. Evimizde kullandığımız modemin kablosuz teknolojisi de aynı yapıdadır. En kısa tanımıyla WLAN sistemi bir kablosuz LAN’dır. Bu sebepten dolayı kablolu network özelliklerinin hepsine sahiptir. Wlan Teknolojisinin kullanım mesafesi cihazın özelliklerine göre 25 ila 100 metre arasındadır.
2 tip wi-fi teknolojisi mevcuttur. Bunlardan birisi USA tabanlı 802.11x diğeri ise Avrupa tabanlı olup, HiperLAN olarak geçmektedir. Bunların dışında Japonya’da geliştirilen MMAC (Multimedia Mobile Acces Communication System] sistemi de mevcuttur.  MMAC Sistemi 3-60 GHz frekans bandında çalışmaktadır. Ülkemizde uygulanan Avrupa standartlarından farklı olduğundan dolayı çok fazla bilinmemektedir.
Wi-fi standartlarını Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA] denilen bir kuruluş vermektedir.
802.11 standardının esas amacı şu anda kullanmış olduğumuz kablolu networkleri kablosuz network olarak genişlemesine olanak tanımaktır ve sabit duran pc lerimizi roaming yani gezici duruma getirmektir.
Ofis, fabrika, otel, hastane gibi büyük yapılarda kablosuz iletişim Access Point cihazları ile sağlanmaktadır.  Kablosuz ağları verimli kullanabilmek için binanın yapısı, cihazların konumu ve teknik özellikleri, konfigürasyonları, duvar kalınlıkları vb. etkenlere dikkat edilerek konuşlandırılması gerekmektedir. Bu nedenle profesyonel destek veren bilgi teknolojileri firmalarından destek alınması yerinde olacaktır.

Hızlı

İşletmeler, kablosuz internetlerinde müşteri ve kullanıcılarının bağlantı hataları, düzensiz performans ve iletişim kopukluğu yaşamak istemezler. ART-IN Kablosuz İnternet Çözümü müşteri ve kullanıcılar sorunsuz ve hızlı internet bağlantıları sunar.
ART-IN Kablosuz İnternet Çözümlerinde kullanılan uyarlanabilir akıllı WLAN sistemleri sayesinde işletmelerin ihtiyaç duydukları kesintisiz ve hızlı interneti sağlamaktadır.

Güçlü

ART-IN Kablosuz İnternet Çözümü , otomatik RF koordinasyonu ile sinyali yönlendirilebilir ve ölçeklendirilebilir kolay kullanımlı bir platformdur. Artırılabilir dahili ve harici anten yapısıyla daha fazla geniş kapsama alanı sunmaktadır.

ART-IN Kablosuz İnternet Çözümü’nde akıllı bir anten sistemi kullanır. Sabit yönlü yerleştirilmiş antenler yerine dinamik yapılandırılan antenler kullanılmıştır. Akıllı antenler sayesinde hem yatay hem de dikey yönde müşteri yönünde anten sinyalleri güçlendirilebilir.
Her yerde karşınıza çıkan kapsama alanı sinyalleri için doğru tercih ART-IN Kablosuz İnternet Çözümleri olacaktır.

Basit

Birbirlerine bağlanabilir (Mesh) anten yapısı sayesinde her noktaya kablo çekmeniz gerekmez. Birkaç dakika içinde yapılandırılan yapısı sayesinde daha az zamanınızı alır.
Uzaktan yönetim sistemi ile cihazlar üzerinden güçlü bir kontrol ve yönetim kolaylığı sağlar.
Cep telefonu, bilgisayar ve playstation gibi cihazlarla uyum içerisinde çalışır.
Fişini prize takın ve internet keyfini çıkarmaya başlayın.

Kullandığımız Cihazlar

Ruckus Wireless

Ruckus Wireless, ev kullanıcılarından geniş alan ağlarına sahip şirketlere kadar yüksek hızlı kablosuz ağ ihtiyaçlarını karşılayacak ürün yelpazesine sahiptir. Kendine özel patentli anten yapısı ve yönetilebilen access point yapısı sayesinde klasik access pointlere nazaran 5 katı daha yüksek kapsama alanı oluşturmaktadır.

Tropos Network

TROPOS Networks, Şehir ölçekli kablosuz ağlardaki üstünlüğünü iki yüzden fazla şehirdeki kurulumla perçinlemiş olan patentli TROPOSTM MetroMeshTM mimarisi, sunduğu kablosuz altyapı ile birçok uygulamanın önünü açmaktadır.Müşterileri arasında; belediyeler, polis teşkilatları, kamu kuruluşları, Internet servis sağlayıcılar ve özel sektörden birçok firma bulunan TROPOS MetroMesh, ihtiyaç duyulan güvenliği, güvenilirliği ve düşük maliyetli veri iletim imkânının tek bir altyapıda toplanmasını sağlıyor.

Aruba Networks

Aruba Networks, kablolu ve kablosuz kurumsal ağlarda koşan data, ses ve video uygulamalarına güvenli erişim imkanı sunan kurumsal bir mobilite çözümüdür. Aruba Networks, klasik port merkezli ağların ulaşım alanını büyük ölçüde genişleterek, nerede çalışırlarsa çalışsınlar ya da dolaşırlarsa dolaşsınlar,kullanıcılara kullanıcı -merkezli kurumsal ağ- imkanı sunar. 

Kullanıcı merkezli ağlar, adaptive WLANları, kimlik tabanlı güvenliği ve uygulama sürekliliği hizmetlerini;varolan network altyapılarının üzerine kolaylıkla yerleştirilebilen bir katman olarak yüksek performanslı sistemlere entegre eder. Adaptive WLANlar, kullanıcılara yüksek performans ve bağlantı sürekliliği ile kritik bilgilere sürekli erişim imkanı sunar.

Ubiquiti Networks

Ubiquiti Networks tasarımlarıyla, imalatçılarıyla ve yenilikçi genişbant kablosuz çözümleriyle dünya çapında bir şirkettir. Ubiquiti Networks, outdoor wireless ürünleriyle The Bullet ™, Nano Station ™  ve bunlarla birlikte çalışabilen entegre ürünler kullanılmaktadır. Şirket içinde geliştirilen AirOS işletim sistemi sayesinde ürünlerini verimliliğini ve kullanılabilirliğini artırmaktadır.

Sorununuz Varsa
     Çözümünüz Bizde
Uzaktan Yardım
     Programını İndirin
Uzaktan Yardım
   
Servisteki ürününüzü
buradan takip edin
Yeniliklerden
     Haberdar Olunapple acer asus ben-q casper compaq dell fujitsu hp IBM lenovo LG samsung toshiba sony vaio