Şirket Profili

Factor'dan Haberler


Lehimlemede Alman Teknolojisi artık Factor'de.

Servis ekipmanlarımız arasına ödüllü Alman teknolojisi ile üretilmiş BGA ERSA IR-550 Plus lehimleme ve sökme istasyonunu katmış bulunuyoruz…

ERSA IR-550 Plus ile değiştirilen chipsetler de, Kurşunsuz lehim kullanarak arızanın tekrar etmesini %1 seviyesine indiriyoruz…

Laptop’unuzu tamir ettirmek için gittiğiniz yerlerin kurumsallığına dikkat ediniz.

Değerli müşterilerimiz...

Lütfen Laptop’unuzu tamir ettirmek için gittiğiniz yerlerin kurumsallığına dikkat ediniz. Özellikle laptop tamiri için yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Son günler de, tamir için gidilen yerlerde cihazların amatör müdahale sonucu tamir edilemeyerek kullanılmaz hale getirilmesi konularında çok şikayet almaktayız.

Unutmayın Laptop tamiri sadece laboratuvar ortamında gelişmiş teknik cihazlarla yapıla bilinir. Her bilgisayar servis hizmeti veren firma Laptop tamir yapamamaktadır. Bu tür firmalar deneme yanılma yöntemi ile müdahale ederek, Laptopunuzun hurdaya dönüşmesi ve maddi kayıplar yaşamanıza neden olmaktadır. Bu tür durumlarda tamiri mümkün olmayan arızalara sebebiyet vermektedirler. Laptopunuzun hurdaya dönüşmemesi ve maddi kayıplar yaşamamanız için gittiğiniz yerlerde logomuzu ve tescilli markamızı arayınız…

Şirketimizin dinamik yapısını ve 21. yy uyumumuzu yansıtacak kurumsal kimliğimizi siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için yeniledik.

     Yeni Kurumsal Kimlik; anlayışı, bakışı ve hizmetlere yaklaşımı ile yenilenen Faktör Bilgisayar’ın yeni yüzü olacaktır. Biz, bu büyük değişimi yakalamak, gerisinde değil ilerisinde olmak gayretiyle yola çıktık.

Faktör Bilgisayar olarak sektördeki firmalara örnek ve öncü olmak başlıca hedeflerimizdir. Kurumsal yapımızı değiştirirken en önemli parça olarak hizmet ve servis anlayışımız yeniden organize ettik.

Yeni Logo, Faktör Bilgisayar’ın yerleşik marka ve kurum değerine olduğu kadar, gelecekteki hedeflerine, misyon ve vizyonuna yakışır modernlik, sadelik ve dinamizmi anlatacak biçimde tasarlamaya çalıştık.

Logonun gövdesini oluşturan kırmızı renk, canlılık ve dinamizmi ortaya koyması, öte yandan bir işi sonuna kadar götüren azmi ve kararlılığı göstermesi açısından tercih edilmiştir.

Çark, sınırsızlığı ve geleceği simgelemesi açısından, çarktaki parçacıklar ise çok yönlü olmamız ve yaptığımız tüm başarılı işlerin bir takım oyunundan ibaret olduğunu ortaya koymaktadır.

Gri renk ise sektörde geçirdiğimiz 12 yılın bize vermiş olduğu olgunluğunu ve ciddiyeti temsil etmektedir.

Seçtiğimiz yazı karakterinde de üzerinde durduğumuz temel nokta, anlaşıla bilirlik sağlamayı amaçladık.

Renklerin ve imgelerin Faktör Bilgisayar’ı doğru çağrıştırması ve tanımlamasına dikkat ettik. Sadece mevcut durumunu değil gelecekteki konumunu da içeren bir dizayn ile kurumsal kimliğimizi oluşturduk.

Geride bıraktığımız kurumsal kimliğimizdeki başarılı 12 Yıl’ın ardından¸ 100.000’in üzerinde servis hizmetine imza atmanın mutluluğunu yaşarken yeni vizyonumuz ile önümüzdeki yıllarda daha da başarılı olacağımıza söz veriyoruz.

Anlaşılabilirlik ve erişim kolaylığı ön planda tutularak hazırlanan Faktör Bilgisayar kurumsal web sitesi yayın hayatına başladı.

     2000 yalında şirketimizin kuruluşu ile beraber oluşturulan web sitemiz 12 yıl aradan sonra kurumsal kimliğimizin yenilenmesi ile birlikte 2012 ilk yarısında özenli bir çalışmayla 2013 yılının ilk gününde itibaren yayınlanmaya başlamıştır.

Sitenin kurgulanması aşamasında öncelikli olarak hedefimiz sade ve dinamik tasarımı, bir arada oluşturabilmekti.

Mevcut ve potansiyel müşterilerimizin aradıkları bilgilere çok daha kolay ve pratik bir şekilde ulaşabilmesi, yeniliklerimizi daha hızlı bir şekilde duyurabilmek, kullanıcı görüşlerine yer vermek, Hizmetlerimiz ilgili temel ve pratik bilgiler sunmak gibi belli başlı amaçlarımız vardı.

Müşterilerimizden gelen değerli geri bildirimleri de göz önünde bulundurarak hazırladığımız web sitemizin yeni yüzüne eskiden olduğu gibi www.factor.com.tr üzerinden ulaşılabilirsiniz.

Beğeneceğinizi umarız.

Sorununuz Varsa
     Çözümünüz Bizde
Uzaktan Yardım
     Programını İndirin
Uzaktan Yardım
   
Servisteki ürününüzü
buradan takip edin
Yeniliklerden
     Haberdar Olunapple acer asus ben-q casper compaq dell fujitsu hp IBM lenovo LG samsung toshiba sony vaio