Şirket Profili

Ekranlar

Apple 27-inç LED Cinema Display

Büyük Resmi Görün

LED aydınlatmalı teknoloji ile 27-inç geniş ekran.

Heyecan verici olmak yetmez!

 

En büyük fikirleriniz için en net ekran

Diğerlerine benzemeyen panoramik görüntü deneyimi için Mac'inizi MiniDisplayPort aracılığıyla LED Cinema Display'inize bağlayın. 2560x 1440 çözünürlük ve 16:9 en boy oranı ile 27-inç parlak geniş ekranınız kullanıma hazır. 24-inç LED Cinema Display'den %60 daha fazla piksele sahip 27-inç LED Cinema Display windows ve uygulamalar için size daha fazla alan verir.

 

LED arka ışığı. Parlak bir fikir

Tam parlaklık için beklemek yok. Diğer ekranların aksine LED Cinema Display ile maksimum parlaklığı yakalamak için ekranınızın ısınmasını beklerken zaman kaybetmezsiniz. LED Cinema Display ile açılır açılmaz düz ve parlak bir ekran karşınıza gelir. LED arka aydınlatma sayesinde ekran parlaklığı üzerindeki kontrolünüz mükemmeldir diğer bir deyişle LED Cinema Display sayesinde en karanlık odada bile ortam ışığını en uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

 

Her "Açı"dan Olağanüstü Görünüm

Evinizde hangi koltuğa oturursanız LED Cinema Display'in kullandığı IPS teknolojisi sayesinde ekranınızı 178 derecelik açı boyunca, aynı parlaklıkta ve muhteşem renk tutarlılığı ile izlemeye devam edersiniz.

 

Stereo Ses 49 Watt

LED Cinema Display size sadece görüntü değil, seste verir! 49 Watt'lık dahili subwoofer hoparlör sistemi, müzik, film ve oyun için tam kapsamlı bir sesle kulaklarınıza farklı bir zevk yaşatır.

 

Yerleşik iSight ve Mikrofon

Dahili iSight kamera ve mikrofon, size Mac masaüstü veya dizüstü - açık veya kapalı bağlanabilir - ve video sohbet ya da Photo Booth ile fotoğraf çekme imkanı verir.

 

Her yeni Mac ile Çalışır

LED Cinema Display'inizi şu anki Mac dizüstü ve masaüstü bilgisayarına bağlayabilirsiniz: MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, iMac, Mac mini ve Mac Pro. Bunun nedeni LED Cinema Display'in çok küçük boyuttaki Mini DisplayPort bağlayıcısını kullanmasıdır. Diğer ekran bağlayıcıları pinlerle veya vidalarla bağlanırken, Mini DisplayPort bağlayıcısını takıp çıkarmak çok kolaydır. Hem görüntü hem de ses aktarabildiğinden düşünmeniz gereken tek bir kablo olur.

 

MagSafe bağlayıcısı

LED Cinema Display, MacBook, MacBook Pro ve MacBook Air bilgisayarınıza güç sağlayan ve şarj eden bir MagSafe bağlayıcısı içerir.Bağlayıcı masanızda hazır durumda bekler. Dizüstü bilgisayarınızla birlikte gelen kabloyu çıkarıp güç adaptörüne takmanıza gerek kalmaz. Bırakın olduğu yerde, çantanızda kalsın.

 

3 adet USB 2.0 bağlantı Noktası

Ekranın arka tarafında, üç adet kendinden beslemeli USB bağlantı noktası göreceksiniz. USB bağlayıcıyı Mini DisplayPort ile Mac bilgisayarınıza bağladığınız anda dahili iSight kamera, mikrofon ve hoparlörlerle birlikte hepsini etkinleştirisiniz. Yazıcı, kamera, iPod, iPhone, ne isterseniz onu bağlayın. Üstelik ister dizüstü bilgisayarınızı alıp gidin, ister gece boyunca kapatın; taktığınız diğer cihazlar her zaman bağlı kalır ve iPod veya iPhone cihazınız dolar.

 

Ortam Işığı Sensörü

Yeni ortam ışığı sensörü odada akıllıca LED Cinema Display parlaklığını ayarlar. Bu da minimum enerjiyle gereken parlaklığın sağlanması demektir.

 

En Çevreci Apple

LED Cinema Display, Apple'ın en çevre dostu ürünüdür.

 

EPEAT GOLD ve ENERGY STAR Yeterliliği

LED Cinema Display EPA tarafından belirlenen düşük güç gereksinimlerini karşılamış ve ENERGY STAR 5.0 yeterliliğini karşılamıştır. Energy Star 5.0 ekranın tipik yıllık enerji tüketimi için güç kaynakları ve daha yüksek verim için agresif sınırlar belirler. Ayrıca Apple'ın geri dönüştürülebilirliği ve sorumlu üretimi enerji verimliliği açısından EPEAT Gold statüsü kazanmıştır.

Teknik Özellikler

 

Boyutlar ve Ağırlık

Yükseklik: 49.1 cm

Genişlik: 65 cm

Derinlik(standla beraber): 20.7 cm

Ağırlık: 10.7 kg

 

Sistem Gereksinimleri

Mini DisplayPort bağlantılı bir Mac

Mac OS X v10.6.4 ve üstü

 

Ekran

27-inç(köşeden köşeye görülebilir görüntü boyutu)ince film transistörü(TFT) ve IPS ile aktif-matris likit kristal ekran

Desteklenen Çözünürlük: 2560x 1440 px, 1920x 1080 px, 1280x 720 px

Renkler(Azami): 16.7 milyon

Görüntü Oranı: 16:9

Görüntü açısı: 178° dikey; 178° yatay

Parlaklık(tipik): 375 cd/m^2

Kontrast Oranı(tipik): 1000:1

Cevap Verme Zamanı: 12 ms

 

Çevre Birimleri ve Kablolar

3 adet USB 2.0 port

Kensington güvenlik yuvası

Üç bağlantılı tek kablo: Ses Destekli Mini DisplayPort, evrensel MagSafe(85W'a kadar), USB 2.0

 

Ses ve Görüntü

Kamera ve mikrofon: Yerleşil iSight ve mikrofon

Hoparlör: Yerleşik 2.1 hoparlör sistemi (Maksimum 49 watt)

Ses Destekli Mini Display Port bağlantısı

 

Elektrik ve Çalışma Gereksinimleri

Giriş gerilimi: 100 - 240 V AC ; 50-60Hz

Maksimum Güç: 250W(Macbook Pro'dan şarj olurken)

Enerji tasarrufu modu: 1W ya da daha azı

 

Çevresel Gereksinimler

Çalışma sıcaklığı: 10 - 35 C°

Depolama Sıcaklığı: -20 - 47 C°

Maksimum çalışma yüksekliği: 10.000 feet

 

Paket İçeriği

LED Cinema Display

AC güç kablosu

Dökümantasyon

Apple 27-inç Thunderbolt Display

Karşınızda dünyanın ilk Thunderbolt ekranı.

Böyle bir ekran görülmedi. Apple Thunderbolt Display, dahili Thunderbolt teknolojisiyle size daha fazla piksel sunmakla kalmaz. Daha fazla olanak sağlar.

 

Thunderbolt teknolojisi.

İçinde şimdiye kadarki en hızlı ve en esnek G/Ç ile, bu ekran benzersiz özelliklere sahiptir. Thunderbolt G/Ç teknolojisi, verileri cihazınızla bilgisayarınız arasında görülmemiş bir hızda taşımanızı sağlar. Her iki yönde iki kanallı 10 Gbps performans, USB 2.0'dan 20 kat kadar ve FireWire 800'den 12 kat kadar daha hızlıdır. Üstelik tek bir bağlantı noktasına altı cihaz birden bağlamanıza olanak tanır. Tüm bu güç ve esneklik, doğrudan ekranınızın içine yerleştirilmiş bir bağlantı noktası aracılığıyla kullanımınıza her an hazırdır. Apple Thunderbolt Display'i güzel bir ekrandan çok daha fazlası yapan da budur.

 

Eksiksiz bir bağlantı istasyonu.

Dahili Thunderbolt ve MagSafe bağlantılarıyla, Apple Thunderbolt Display herhangi bir yeni Mac dizüstü bilgisayarı eksiksiz bir masaüstü iş istasyonuna dönüştürür.

 

Tek kablo rahatlığı. Thunderbolt'tan gelen çokyönlülük.

Arkadan aydınlatmalı 27 inçlik LED ekranıyla, yeni Thunderbolt Display göz alıcı bir görüntüleme deneyimi sunar. Ancak Thunderbolt kullanan herhangi bir Mac'e bağlandığında, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir "tak-kullan" istasyonuna dönüşür. 27 inçlik yüksek çözünürlüklü ekran alanı, yüksek kaliteli ses, FaceTime HD kamerayla birlikte FireWire 800 ve Gigabit Ethernet desteği vardır. Ve bunların hepsi tek bir bağlantı üzerinden çalışır.

 

MagSafe bağlayıcı.

Thunderbolt Display, MacBook Pro'nuza veya MacBook Air'e güç veren ve onu şarj eden bir MagSafe bağlayıcıya sahiptir. Bu bağlayıcı her an hazır bir şekilde masanızda durur. Dizüstü bilgisayarınızla gelen güç adaptörünü çıkarmanıza gerek kalmaz. O olduğu yerde, çantanızda kalabilir.

 

MacBook Air'le daha fazlasını yapın.

MacBook Air'i Thunderbolt Display'e bağlayabilirsiniz. Böylece zaten son derece yetenekli olan bilgisayarınızla çok daha fazlasını yaparsınız. FireWire çevre birimlerini ekleyebilir, Ethernet ağlarına gigabitlere varan hızlarda bağlanabilir ve dahili FaceTime HD kamera sayesinde, diğer Mac kullanıcılarıyla HD kalitesinde görüşmeler yapabilirsiniz.*

 

MacBook Pro'nuzun olanaklarını genişletin.

İki Thunderbolt Display'i 15 veya 17 inç MacBook Pro'ya veya iMac'e bağlayın ve 7 milyon piksel kazanın. MacBook Pro'nuzu bir masaüstü iş istasyonuna dönüştürmek için tek yapmanız gereken, depolama, görüntü ve ses yakalama aygıtları gibi ek Thunderbolt aygıtlarını ekran üzerinden birbirine bağlamak.

 

Büyük resmi görün.

Arkadan aydınlatmalı LED teknolojisini kullanan 27 inç geniş ekran. Büyüleyici demek az gelir.

 

Büyük fikirleriniz için daha büyük bir ekran.

Thunderbolt kullanan Mac'inizi Apple Thunderbolt Display'e bağlayarak benzersiz bir panoramik görüntü deneyimi yaşayın. Dev boyuttaki bu 27 inç parlak geniş ekran, sinematik 16:9 en boy oranı ve çarpıcı bir 2560x1440 çözünürlük sunar. Bu size MacBook Air'inizdeki uygulamalarla çalışmak için daha fazla alan kazandırır. MacBook Pro'nuz için daha fazla piksel. Ve iMac'iniz veya Mac mini'niz için değerli bir masaüstü arkadaşı.

 

Arkadan aydınlatmalı LED.

Anında parlaklık. Hiç beklemeden tam parlaklık. Arkadan aydınlatmalı LED teknolojisinin büyük üstünlüğü budur. Maksimum parlaklığa ulaşmak için ısınması gereken çoğu ekranın aksine, arkadan aydınlatmalı LED ekran anında açılır ve eşit dağılmış parlaklık sunar. Arkadan aydınlatmalı LED özelliği, ayrıca ekran parlaklığı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanıza olanak verir. Böylece, Thunderbolt Display'i en karanlık mekanlarda bile ortam ışığına uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

 

Dahili FaceTime HD kamera ve mikrofon.

Dahili FaceTime HD kamera ve mikrofonla, Mac masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza açık ya da kapalı olarak bağlanabilir, Photo Booth'u kullanarak HD görüntülü görüşmeler yapabilir veya resim çekebilirsiniz.

 

Ortam ışığı algılayıcı.

Ortam ışığı algılayıcı, Thunderbolt Display'in parlaklığını oda ortamına göre titizce ayarlar. Bu da, minimum enerjiyle her durumda mükemmel bir parlaklık elde etmenizi sağlar.

 

Her açıdan net.

Thunderbolt Display, IPS (in-plane switching) adı verilen özel bir teknoloji sayesinde evinizin her yerinde mükemmel görüntü sunar. IPS, ekrana yandan bakarken bile mükemmel renklerle göz alıcı bir görüntü sağlar.

 

Kolay hareket sağlayan menteşe.

Thunderbolt Display en uygun görüş açısı için ayarlanabilir. Kolay hareket sağlayan menteşesiyle bunu yapmak çok basittir.

 

Etkileyici ses.

Thunderbolt Display sadece gözünüze hitap etmekle kalmaz. Kulağınıza da hitap eder. Dahili hoparlör sistemi içindeki tümleşik subwoofer, kusursuz bir müzik, film ve oyun deneyimi için mükemmel bir ses kalitesi sunar.

 

Teknik Özellikler

Ekran boyutu: 27-inç

Çözünürlük: 2560 x 1440 piksel

Renk: 16.7 milyon

Oran: 16:9

Görüntüleme açısı: 178° yatay, 178° dikey

Parlaklık: 375 cm / m2

Kontrast Oranı: 1000:1

Tepki Süresi: 12ms

 

Boyutlar

Yükseklik: 49.1 cm

Genişlik: 65 cm

Derinlik: 20.7 cm

Ağırlık: 10.8 kg

 

Kablolar ve Bağlantı Noktaları

Kablolar

Dahili Thunderbolt Kablo

Dahili evrensel MagSafe güç kablosu (85W'a kadar)

 

Bağlantı noktaları

3 adet güç destekli USB 2.0 kapısı

FireWire 800 kapısı

Gigabit ethernet kapısı

Thunderbolt kapısı

Kensington kilit kapısı

 

Ses ve Video

Dahili FaceTime HD mikrofonlu kamera

Dahili 2.1 hoparlör sistemi (49 watt)

 

Sistem Gereksinimleri

MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini ve iMac gibi Thunderbolt'a sahip Mac bilgisayarlar

OS X 10.6.8 ve üzeri

 

Kutu İçeriği

Apple Thunderbolt Display

AC güç kablosu

Basılı dökümantasyon

Sorununuz Varsa
     Çözümünüz Bizde
Uzaktan Yardım
     Programını İndirin
Uzaktan Yardım
   
Servisteki ürününüzü
buradan takip edin
Yeniliklerden
     Haberdar Olunapple acer asus ben-q casper compaq dell fujitsu hp IBM lenovo LG samsung toshiba sony vaio