Şirket Profili

Çalışma Sistemimiz

     Faktör Bilgisayar Don. Yaz. Dan. Hiz. Tic. Ltd. Şti. marka bağımsız olarak, konusunda eğitimli ve deneyimli teknik servis kadrosu ve yüksek teknoloji standartlı ekipmanı ile garantili olarak kurumsal ve bireysel bazda notebook teknik servis hizmeti sunmaktadır.

Servisimize elden yada kargo yolu ile ulaştırılan cihazlarınız ürün kabul departmanı tarafından öncelikle fiziksel kontrolleri yapılıp durum hakkında rapor oluşturulur. Teknik servis kayıt programına müşterinin belirtmiş olduğu arıza, ürün seri numarası, müşteri bilgileri, yanında teslim alınana aksesuarlar da dahil olmak üzere kayıt altına alınmaktadır.Ürün kabul departmanında kayıt işlemleri tamamlanan ürünler geliş tarihi sırasına göre teknisyenlerin hızlı ulaşabileceği özel olarak tasarlanmış raflara konulur.Cihazı Servis kayıt/takip programından kontrol edenr ilgili teknisyen cihazı alarak, tekrar fiziksel kontrollerini yapar ve PRE test diye adlandırdığımız Ön test masasında cihazı test ederek teknisyen gözünde arızanın saptanması amacı ile çalışmalar başlatılır.

Arızanın belirlenmesinin sonucunda sorunun yazılımsal, donanımsal, mekanik problem olduğu ayrıştırılarak ilgili departmana gönderilir. ilgili departmandaki tekniker yada mühendisler tarafından arızanın tam olarak nerede olduğu onarım raporu ve maliyet çalışması yapılarak Servis kayıt programına Gözlemler yazılarak müşteriye rapor sunulur. Notebookların arıza tespitini ücretsiz yapan, belirlenen arızaları ve maliyetini cihaz sahibi ile Sms, Mail yada telefon yolunu kullanarak iletişime geçer. Onayın alınması takibine dayanarak cihaz onarıma başlanır ve bitişinde tekrar tüm aksamları test edilerek müşteriye hazır bir şekilde bekleme raflarında yerini alır.

Müşterinin onarım istenmediği takdirde cihaz hiç bir bedel talep edilmeden iade edilir.
Yedek parça deposu her gün yeni parçalarla desteklenmektedir. Dolayısıyla parça sıkıntısı çeken eski modeller ve pahalı parçaları olan yeni modeller için hazır stok ve uygun fiyat sunulmaktadır.
Hedefimiz, teknik servis kalitesini korumak ve yedek parça deposunu daha da geliştirmektir. Her türlü soru ve sorunlarınız için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Şu bir gerçektir ki; özellikle elektronik cihazlarda servis hizmeti alınacak firmaya kesin bir güven duymak gerekir. Güven duymadığınız hiçbir kişiye ya da firmaya cihazınızı teslim etmenizi tavsiye etmeyiz.
Başka alternatifinizin olmadığını düşünüyorsanız lütfen cihazınızı teslim ederken aşağıdaki hususları dikkate alınız ve kafanızda hiçbir soruya yer kalmayacak şekilde cihazınızla ilgili detayları servis formunda açıkça tespit ettiriniz. Servis formunu kaybetmiş olsanız bile cihazınızla ilgili tüm detaylar online olarak takip edebileceğiniz şekilde bizde kayıtlıdır. Cihazını servisimize teslim eden tüm kişi ve kurumlar aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılır.
Çalışma şartlarımızda belirtilmeyen tüm hususlar için mevcut yasalar geçerlidir. Servis hizmeti sunulacak notebookun firmamıza ulaştırılması ile başlayan ve müşteriye teslim edilmesi ile son bulan prosedür ve çalışma şartlarımız aşağıda belirtilmiştir:

CİHAZ KABUL & SERVİS

Cihaz servisimize geldiğinde kısa bir ön inceleme yapılır. Müşteri talepleri ve belirlenen tespitler çerçevesinde servis formu düzenlenir. Servis formunda şu bilgiler yer alır:

 • Cihazın türü, markası, modeli, seri nosu
 • Müşteri talebi (Arıza tanımı, şikayetler, istekler)
 • Giriş tarihi ve saati, teslim eden kişi, kargo ile gelmiş ise kargo firmasının adı
 • Çıkış tarihi ve saati, teslim alan kişi, kargo ile gönderilmiş ise kargo firmasının adı
 • Cihazla birlikte gelen aksesuarlar (Adaptör, batarya, optik sürücüler, pcmcia card, taşıma çantası ...vs)

Dışarıdan görülemeyen ve var olup olmadıklarını anlamak için cihazın sökülmesini gerektiren parçalar servis formunda belirtilmez (cpu, ram, hdd, inverter, dahili kart ve elektronik parçalar ...vs). Bu gibi parçaların önceden tespiti isteniyor ise cihaz teslim alınmadan önce belirtilmeli ve gerekli tespit yaptırılmalıdır. Aksi durumda, daha önceki müdahalelerden dolayı bu gibi parçaların eksik ya da olması gereken özelliklerinden farklı çıkması halinde hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.
* Online olarak takip edebileceğiniz servis formunda bu bilgilere ek olarak cihazınızın geçtiği aşamaları ve yapılan işlemleri de ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

UYARILAR

 • Servis formu geri alınmadan cihaz teslim edilmez. Servis formunun kaybedildiği ya da teslim edilemediği durumlarda; firmalardan cihazın teslim alındığına dair kaşeli ve imzalı bir yazı, şahıslardan ise ön ve arka kimlik fotokopisi ile birlikte yine benzer bir yazı talep edilir.
 • Arızalı ürünün firmamıza sevkiyatı ve geri gönderimi ile ilgili her türlü ulaşım ücreti müşteriye aittir.
 • Kargo ile gönderilecek cihazlarda kutulama çok iyi yapılmalı, cihazın kargoda hasar görmesi engellenmelidir. Bu gibi sebeplerle cihazda oluşabilecek hasarlar firmamız sorumluluğu dışındadır.
 • Olumlu veya olumsuz sonuç bilgisi müşteriye iletilmiş olan cihazlar 3 ay içerisinde alınmadığı takdirde hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 • İdeal arıza tespit süresi 2 iş günü, azami arıza tespit süresi 3 iş günüdür.
 • Onaylanmış cihazlarda ideal tamir süresi 5 iş günü, azami tamir süresi 15 iş günüdür.
 • Sisteme müdahale sonucu oluşabilecek bilgi kayıplarından firmamız sorumlu değildir. Lütfen cihazınızı servisimize teslim etmeden önce tüm yedeklerinizi alınız.
 • Sistemde mevcut yüklenmiş tüm yazılımlar ile ilgili hukuki sorumluluk cihaz sahibine aittir.
 • Lisansı olmayan hiçbir yazılım firmamız tarafından sisteme yüklenmez, yüklenmesi talep edilemez.
 • Ödemeler ürün teslimatı esnasında nakit ya da teslimattan önce banka havalesi yolu ile tahsil edilir.
 • Elden yapılan teslimatlar da taşıma çantası kabul edilmemektedir. Kargo ile yapılan gönderilerde ise taşıma çantası gönderilmemesi tercih sebebidir.
 • Kargo ile yapılan gönderilerde mutlaka irtibat bilgileri ve cihaz ile ilgili şikayetleri/talepleri içeren bir yazı gönderiniz.

TESPİT

 • Servisimize gelen cihaz için öncelikle belirtilen arızaya dönük olarak sınırlandırılmış arıza tespiti yapılır. Bu tespit esnasında, ilave çaba harcamayı gerektirmeden tespit edilen -varsa- diğer problemler de müşteriye bildirilir. Ancak bu işlem cihazın tamamına dönük bir arıza tespit işlemi olarak değerlendirilmemelidir. Arıza tespiti için "Onay" bölümünde belirtilen istisnai durumlar dışında herhangi bir ücret alınmaz.
 • Tespit aşamasında cihazın orijinal yapısını değiştirecek hiçbir elektronik müdahalede bulunulmaz, ölçüm ve testlerle arıza tespit edilir. Bazen, özellikle anakart problemlerinde, cihaz tespit amacıyla demonte hale getirildiğinde arızanın tezahürleri değişebilir, cihaz ilk geldiğindeki arıza belirtilerinden farklı belirtiler gösterebilir. Anakart çatlakları veya elektronik devrelerdeki çatlak ya da soğuk lehimler sebebiyle, özellikle onaylanmayan işlemlerde cihazı ilk geldiğinde gösterdiği arıza belirtilerini gösterir şekilde geri döndürmek mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlardan dolayı hiçbir sorumluluk kabul edilmez.
 • Tamiri onaylanmayan cihaz demonte edilmiş durumda ise hemen iade edilemez. Toparlanması için geçecek süre sebebiyle asgari 1 gün, azami 3 gün sonra iade edilir.

GARANTİ

* Servisimizde tamir edilen tüm cihazlar teslim tarihinden itibaren 6 ay işçilik garantilidir
* Kullanılan veya değiştirilen tüm yedek parçaların garantileri için, teslim tarihinden itibaren yedek parça bazında geçerli olan garanti süreleri uygulanır.
* Verilen garanti cihazın tamamı için geçerli değildir, yedek parçalar ve tamir edilen donanımın tamir edilen bölgesi ile sınırlandırılmıştır.
* Tamir edilen cihazın kritik bölgelerine ve değiştirilen parçaların üzerine garanti etiketi yapıştırılır. Garanti etiketlerinin yırtılması ya da sökülmesi durumunda garanti geçersizdir.
* Kullanım hataları, fiziksel darbeler, sıvı teması gibi dış kaynaklı sebeplerle oluşan arıza tekrarlarında ya da aynı sebeplerle yedek parçaların arızalanması durumunda garanti dışı işlem uygulanır.
* Aynı arıza sebebiyle cihazın en az üç kez servisimize gelmesi durumunda, müşteri dilerse işlemleri iptal ederek ödediği ücreti geri alabilir.
* Garantili cihazın firmamıza ulaşımı ile ilgili her türlü kargo ücreti göndericiye aittir. Belirtilen problem gerçekten var ise ve garanti kapsamında tekrar onarım yapılırsa geri gönderim ücreti firmamıza aittir.

.

Sorununuz Varsa
     Çözümünüz Bizde
Uzaktan Yardım
     Programını İndirin
Uzaktan Yardım
   
Servisteki ürününüzü
buradan takip edin
Yeniliklerden
     Haberdar Olunapple acer asus ben-q casper compaq dell fujitsu hp IBM lenovo LG samsung toshiba sony vaio